Der er modtaget en yderligere mail fra SKY Showtime.
Sky showtime
Hej!
Ref: 01248358
Tak for din henvendelse til SkyShowtime kundesupport.
Vi beklager den ulejlighed, der er forårsaget af den manglende mulighed for at bruge HDR-funktionen. På SkyShowtime bestræber vi os på at levere den bedst mulige løsning til vores kunder og er her for at hjælpe dig.
Desværre er HDR-funktionen i øjeblikket ikke tilgængelig på SkyShowtime. På nuværende tidspunkt understøtter vi kun 4K UHD-indhold i Premium-abonnementet. Vores understøttede videoopløsninger spænder fra 512x288 px til 1920x1080 px, og i øjeblikket har vi ikke mulighed for at skifte billedfrekvens. Vi vil dog dele din feedback med vores team, da vi hele tiden arbejder på at forbedre vores tjenester. Dit input er værdifuldt for os og hjælper os med at forbedre vores tilbud til alle brugere.
Jeg har svaret retur.
til
[email protected]
Der er da noget galt hos jer, for det første, så er der som det kan ses på det billede i den sendte mali så står der 4K UHD HDR på filmen, og det er ikke den eneste, dernæst, så kan man når det gøres manuelt som skrevet i teksten få HDR på filmene, som også vist i et andet billede. Det må i meget gerne give en nærmere forklaring på.
Vedhæftet er et forstørret udsnit af billedet visende at filmen er 4K UHD HDR.
Panasonic 55Z80A, Klipsch Flexus CORE 200, Panasonic DMP-BD84EG-K, JBL Authentics 500, Tangent Ampster BT II, Technics SL 1210 MK2 med Ortofon Concorde, Technics SL PG 390, Google TV Streamer.