Debat og råd om TV-skærme. Alt hvad der handler om køb og brug af fladskærme

Redaktører: AndreasL, Moderatorer

Af POPPER
#22267
Jeg tror jeg er kommet frem til at jeg vil have en af disse 2
Panasonic 42PZ700 eller Samsung 46M87 men kan ikke bestemme mig, er det muligt at få fuldt udnyttelse af fullHD på plasma'en ved PS3spil og blueray film eller skal man vælge en LCD skærm til det.

er der lavet en ordentlig test af 42PZ700'eren?

er den noget andet jeg skal kigge på ?

:)
Brugeravatar
Af Torben Rasmussen
#22275
Vi skulle få Z700 til test her på siden snart, hvis du kan vente...

Hvis du KUN spiller konsolspil på den, så er plasma måske lidt farligt. Der vil ofte være scores eller andre HUD-elementer til stede på skærmen på samme sted i længere tid og det er ikke smart til plasma.
Af Seeberg
#22297
Jeg har et PZ700 og kan kun varmt anbefale det til konsolspil! Har både Xbox 360, Nintendo Wii og PS3. De giver alle uovertrufent billede! Har endnu ikke oplevet det mindste tegn på retention.
Af POPPER
#22304
Seeberg skrev:Jeg har et PZ700 og kan kun varmt anbefale det til konsolspil! Har både Xbox 360, Nintendo Wii og PS3. De giver alle uovertrufent billede! Har endnu ikke oplevet det mindste tegn på retention.
:) du kunne bestemme dig for en spillekonsol. :) tak for tippet