Debat og råd om TV-skærme. Alt hvad der handler om køb og brug af fladskærme

Redaktører: AndreasL, Moderatorer

Af Ekmani
#171403
Er blevet fristet af Elgigantens fine tilbud og gratis lånemulighed på 50GT50, men er så i tvivl om dette beslag vil gøre jobbet fint nok?

http://www.elgiganten.dk/product/tv-rad ... -vagbeslag

Beslaget overfor kan medkøbes i et bundle til skræmen for ca. halv pris.
Jeg tænker dog umiddelbart at 4 cm virker lige i overkanten, men omvendt kan lidt afstand muligvis gøre noget godt for lyden eller gøre det nemmere at komme til harddisk osv?

Det skal lige siges, at jeg har behov for et beslag alla dette, hvor jeg har mulighed for at sætte en masse skruer i, da skræmen skal sættes op på en trævæg (helt solid, men med godt luft mellem stolperne)

:o
Af jones31
#171420
Plasma skal også sidde et stykke fra væggen står også i deres manual. Så du skal bruge de beslag der.
Af jones31
#171421
Plasma skal også sidde et stykke fra væggen står også i deres manual. Så du skal bruge de beslag der.