Debat og råd om TV-skærme. Alt hvad der handler om køb og brug af fladskærme

Redaktører: AndreasL, Moderatorer

Af EcoPa
#35729
Jeg står og skal købe fjernsyn, har ca 6-7k til det..

Er faldet lidt for LG's 32LB75, Synes det har et lækkert billede og nogle gode features når jeg har været ude og kigge på det..

Skal bo på et lille kollegie værelse de næste 5 år, så derfor jeg har holdt mig nede i 32" klassen, Men hvis der er noget derude større, som klare sig ligeså flot kan jeg nok godt plads til en større skærm..

Hvad Synes i? Er det et lækkert fjernyn til 6k eller?
Skal bruges primært til digitale signaler og PS3..

link til Pricerunner

Vil helst ikke over 7k, for skal også ud og købe PS3.. og har kun 9 ca samlet.

//Out - EcoPa aka Martin
Af aaroe
#35730
Du skulle kigge på Sony D3000. Det er et super fedt 32'' - hvis ikke det fedeste :)

Det koster lige omkring 7000.
Af EcoPa
#35731
Hmm, har også lige læst anmældelsen af D3000 her på siden, og helt sikkert, også noget jeg har kigget på, bliver bare lidt dyrere så, det er alligevel 3 ps3 spil ;)

//Out - EcoPa
Af Nick_S
#35732
Det er det værd..... ;)

Er godt nok glad for mit D3000. Skarpheden på min Xbox360 og BluRay via PC er helt fantastisk. Og dets 100 hz system er jo lige til at få hard on af :P

Køb det! :D
Af EcoPa
#35733
Hmm, det ryger ihvertfald med i mine overvejelser.. er der nogle der har set både 32LB75 og D3000 IRL, bare for at sammenligne, ellers må jeg selv lige se det live imorgen, for umiddelbart kan jeg bedst lide designet af LG'et, og prisen..

//Out - EcoPa