Debat og råd om TV-skærme. Alt hvad der handler om køb og brug af fladskærme

Redaktører: AndreasL, Moderatorer

#218087
Hej alle.

Jeg havde nærmest besluttet mig for at købe et Sony 2015 50" W75C men i denne uge har Elgiganten Panasonic CXC725 50" til salg for 7999,-. Så nu er jeg blevet i tvivl om jeg skal give de 1000,- ekstra og så købe Panasonic tv'et.

Det er primær billedet der er det vigtigste, dog skal Smart TV funktionen selvfølgelig også fungere. I stuen sidder vi direkte foran tv'et, så betragtningsvinkler er ikke helt så aktuelt i vores tilfælde.

Jeg er i tvivl og skal have besluttet mig i denne uge, ellers er tilbudet fra Elgiganten ikke aktuel længere.

Kan i hjælpe mig?
#218090
Hej Hans123

Tak for svar, hvad vil det mere præcis betyde?

På nuværende tidspunkt hælder jeg også mest til Panasonic. Jeg har læst en del anmeldelser og det får flotte ord med på vejen, hvorimod jeg ikke rigtig kan finde anmeldelser på tv'et fra Sony.