Debat og råd om TV-skærme. Alt hvad der handler om køb og brug af fladskærme

Redaktører: AndreasL, Moderatorer

Af mikjak
#165764
Er ude efter et nyt fjernsyn. Har iøjeblikket et 37 tommer panasonic plasma, som er fint nok, men det er bare lidt småt, og så er det kun 720 og uden mpeg4 ( hvilket dog går når jeg har en youseebox)
Jeg er ude efter noget om 46 tommer. Ikke meget større. Jeg er villig til at bruge ca 7000-8000 kr. Det er let nok lige at finde noget i det prisleje, men jeg er ude efter om nogen af jeg har nogle gode tip eller kan anbefale et. Jeg er ligeglad med om det har 3D.

Jeg ser primært sport, og streamer film og serie fra Apple tv2. Kæresten ser bare diverse tv udsendelser, men hendes krav er nok minimale.

Håber i har nogle tip til hvad der evt kunne være noget for mig. Har ikke behov for det nyeste nye, vil bare gerne have et lækkert billede. 3D, tale til tv, etc. Siger mig ikke noget.

Mvh mikkel