Debat og råd om TV-skærme. Alt hvad der handler om køb og brug af fladskærme

Redaktører: AndreasL, Moderatorer

#141697
Jeg købte selv for et år siden et tv uden optagefunktion. Men jeg mangler nu et (Samsung) tv der kan optage.
For et år siden fik jeg hos Expert at vide at det virkede godt. Men efter et besøg hos samme forhandler, får jeg nu at vide at det ikke virker særligt, hverken på Samsung eller andre mærker.
Kort sagt virker det, men langt fra altid. Dette ville selvfølgelig ikke være tilfredsstillende. Så hvad har du af erfaringer?

Jeg skal lige nævne at sælgeren (som ellers normalt er meget kompetent) snakkede om USB nøgler, hvor jeg her kan forstå man også kan benytte en USB harddisk.

Feedback?!
Af Akyhne
#141701
Fjernsynet er ikke til mig, men mine forældre. De har nu 3 enheder for at kunne se og optage tv - canaldigital boks, HDD recorder og tv. Og dermed også 3 fjernbetjeninger.

Det skal skæres ned til ét tv der kan det hele. Men det hjælper ikke meget, såfremt teknikken ikke virker.

Så har andre et lignende system der virker / ikke virker med optagelse, vil jeg gerne høre om det.