Debat af tilbehør og andre hardware-emner, som ikke hører ind under de andre fora

Redaktører: AndreasL, Moderatorer

#133819
Hej,

Jeg er gået lidt i stå med mit hjemmebio projekt på værelset.
Jeg mangler et surround anlæg og har ikke lige pengene til at smide 22.000kr i det lige pt. desværre, derfor har jeg kigget lidt rundt efter en midlertidig løsning indtil omkring efteråret i år :)
Jeg har kigget på Philips HTS9520 hovedsageligt fordi at philips somregl har godt tjek på det med lyd også fordi det ser godt ud, samtidig fås det til omkring 7000kr som er min nuværende smertegrænse.

Men jeg vil meget gerne høre om anlægget er noget værd? Giver det bas nok i film og er lyden klar og tydelig? Og i det hele taget, er det pengene værd? gerne indveninder fra folk der har anlægget men også folk som har oplevet det :) Jeg vil meget gerne have en ordenlig film oplevelse med blu-ray tæt på et ordenligt sæt, dvs. dyb bas som kan høres og mærkes en smule og klar lyd.

Her er et link til systemet: http://www.philips.dk/c/hjemmebiograf/i ... 20_12/prd/