Loewe har en tradition for deres designudstillinger på IFA i Berlin. I de seneste år har vi set nogle spektakulære designkoncepter fra den tyske tv-producent og på dette års IFA handler Loewes udstilling om individualisérbare tv-designløsninger.
Loewes designudstilling på IFA 2012
På sidste års IFA-udstilling viste Loewe anderledes designkoncepter frem, såsom et Smart TV med ekstra skærm og et spejl-tv. For to år siden Loewe viste Loewe unikke tv-designideer. På dette års IFA-udstilling fremhævede Loewe deres mange individualiseringsmuligheder på deres tv-skærme.

Hop ind i det nye Galleri og se Loewes designkoncepter fra IFA 2012
Udstillingen var baseret på Loewe tre nye fladskærms-tv; Reference ID, Connect ID og det nye Individual-tv. Vi så blandt andet forskellige guldstande, vægmonteringer, farvekombinationer, materiale valg og front og bag-design. FlatpanelsDK giver dig et kig indenfor i Loews verden i vores nye Galleri.
Hop til Loewe Individualize Galleriet for at se de farverige, elegante og "anderledes" designløsninger fra tyske Loewe.