Debat af spilkonsoller, hvad angår både spildelen og medieafspilningsdelen

Redaktører: AndreasL, Moderatorer

Brugeravatar
Af bbplayer
#324967
Torben Rasmussen skrev: 29 dec 2020, 13:23 Jeg tror måske du tillægger din kritik for megen betydning for hvornår noget “holder op med at være sjovt”. Dine kommentarer er jo ikke just upvoted i vildskab. Jeg tænker ikke, at debatten bliver mere intelligent af, at vi lægger den ud på Facebook eller starter den på Nationen.
Hvis dette var meningen med at skrive ens holdninger, så ville jeres tilslutning jo falde fælt, så lad nu være med at gøre det personligt.

Personligt er aldrig godt for noget, og i skal vel ikke til at gøre kritik til person angreb?
#324968
Jeg fremhæver, at dine indlæg om strømpriser ikke møder den store opbakning. Da det kun er dig der skriver om det, så er det jo kun dine indlæg det kan gælde. Jeg udtaler mig ikke om dig som person, men om det indhold du fremlægger.

Anyhow... tråden her er ment til PS5-indhold, og du valgte at ignorere dén del af mit indlæg, så måske vi blot parkerer den?
Brugeravatar
Af bendix
#325053
Cod Cold war er visuelt ret lækkert syntes jeg og nok det spil ud over Astro der har omfavnet adaptive triggers bedst. Jeg købte det egentlig for kampagne delen som jeg tror er lidt kort. Men Black opps er en del af PS+ collection.

Har i ellers nogle anbefalinger i samme stil til PS4?
Af thewoet
#325101
Er der andre der har haft problemer med at afspille UHD film på PS5?
Under Die Hard larmede drevet konstant og da jeg skulle afspille Casino kunne den efter en time og 30 minutter ikke læse disken mere. Begge film er UHD disc.
Brugeravatar
Af bendix
#325114
COD Cold War crashede min konsol I aftes. Den frøs og lavede en utrolig høj hyletone ud af min Beosound Stage. Jeg var nødt til at tage strømmen helt fra og bagefter gik konsollen ind i sikker tilstand og reparerede data. Jeg har bedt PS store om en refundering da jeg tror det både kan skade konsollen men også min soundbar. Nogle her som har erfaring i refundering efter spillet er taget i brug? Det er digital versionen.
#325137
Jeg har kun dårlige erfaringer med refundering hos PlayStation. Desværre. Faktisk har det aldrig lykkedes mig, da de bare henviser til, at spillet er taget i brug - uanset hvor mange fejl, der så måtte være i det. Jeg nåede dog ikke at købe Cyberpunk, så jeg ved ikke, hvordan det forløb gik.
Brugeravatar
Af bendix
#325149
Rasmus Larsen skrev: 04 jan 2021, 10:41 Jeg har kun dårlige erfaringer med refundering hos PlayStation. Desværre. Faktisk har det aldrig lykkedes mig, da de bare henviser til, at spillet er taget i brug - uanset hvor mange fejl, der så måtte være i det. Jeg nåede dog ikke at købe Cyberpunk, så jeg ved ikke, hvordan det forløb gik.
Tak for svaret Rasmus. Jeg har anmodet om en refundering under den "option" Sony selv beskriver som fejl i spil. Så må vi se.

Under alle omstændigheder lød det helt forfærdeligt og jeg tror at enhederne kan tage skade på Stage af det.

Til orientering kommer bla det nyeste Tomb Raider PS4 og Maneater PS5 på PS + i morgen som en del af februar biblioteket .
Af aalb1970
#325155
Er der noget nyt om, hvornår konsollen rent faktisk kan købes igen?
#325156
De meldinger, som vi får, går på, at der kommer nye partier ind løbende, med et større af slagsen planlagt i februar. PS5 forventes dog først at blive lagervare henover sommeren, baseret på de meldinger som vi får fra forhandlere.

EDIT: Ovenstående er fra danske forhandlere.
  • 1
  • 80
  • 81
  • 82
  • 83
  • 84
  • 236