21 dec 2014, 17:01
#209255
Ja, hvis man har Boksen, så er det der man connecter alt Hdmi/USB/Lan/ osv.,
Kan ikke se nogen ide i at tilkøbe den til 7505 endnu, den er jo tiltænkt at man kan opgradere hardwaren( når en ny kommer på markedet) uden at skulle skifte tv'et.
lindegaard skrev:Som jeg er blevet fortalt det i HiFiklubben, så er det kun 8505 One Connect Boksen følger med til, man kan tilkøbe den til 7505, tror det var 2500,- den koster.jsj skrev:Ok, kan ikke se nogen steder at den kun skulle følgende med 8505, ser man på Samsungs hjemmeside er den afbillede under modellen 7505 ogsålindegaard skrev:Jeg stod i er elgiganten i fields og checked modellen efter i sømmene, og kunne umiddelbart ikke se noget, andet end at det muligvis faktisk ikke var den model der var beskrevet på prissedlen med info om modellen der stod udstillet.Den har sikkert været ok, ONE CONNECT boksen følger kun med 8505'eren, men kan tilkøbes 7505'eren.
Derfor:
Har ue65HU7505 ikke den der boks hvor alting tilsluttes, for derefter via et enkelt kabel at tilsluttes tv'et ?
For den der der var udstillet, havde både strømkabel og alle øvrige stik siddende direkte i diverse stik bagpå.
Så det må ha Været en anden model, desværre ingen ledige sælgere.
8505'eren er på bud hos Komplet, fuuuuck den er fed
Syntes da også der burde kunne findes en pris på one connect i de forskellige butikker hvor de er udstillet, men
har endnu ikke set det...
8505 er flot, men buet....
Ser lige at den der boks der vises er evolution kit sek 2500u.
Er det så igennem den one connect foregår?
Ja, hvis man har Boksen, så er det der man connecter alt Hdmi/USB/Lan/ osv.,
Kan ikke se nogen ide i at tilkøbe den til 7505 endnu, den er jo tiltænkt at man kan opgradere hardwaren( når en ny kommer på markedet) uden at skulle skifte tv'et.
Mvh. Jan
