Your browser is not Javascript enable or you have turn it off. We recommend you to activate for better security reasonPanasonics 2011 modeller præsenteres onsdag - FlatpanelsDK

Panasonics 2011 modeller præsenteres onsdag

11 Feb 2011 | Rasmus Larsen |

Panasonic præsenterer deres nye 2011 fladskærme på et pressemøde onsdag d. 16. februar. Du kan følge med, stille spørgsmål til Panasonic og se billeder af de nye danske Panasonic fladskærme her på FlatpanelsDK. Vi håber også at se danske priser på produkterne.

Panasonic VT30, GT30 og ST30

Panasonic præsenterede de fleste af deres nye fladskærme og andre produkter på CES 2011 i Las Vegas tilbage i starten af januar. På onsdag d. 16. februar får FLatpanelsDK mulighed for at kigge nærmere på herlighederne, når Panasonic præsenterer de europæiske/nordiske udgaver af fladskærmene, som typisk afviger en smule fra de vi så fra CES 2011.

Panasonic VT30
Panasonic VT30


Af funktioner kan der nævnes nyt design, Infinite Black Pro 2 paneler med bedre sort, forbedret 3D, THX og Panasonics nye Viera Connect internetsystem.

Stil spørgsmål til Panasonic

Har du spørgsmål til Panasonic omkring de nye 2011 fladskærme, så benyt kommentar-funktionen i bunden. Så overbringer FlatpanelsDK dem til Panasonic på pressemødet og får besvarelserne med i den endelige artikel

Tjek ind igen onsdag d. 16. eller torsdag d. 17. februar 2011 for meget mere information om alle Panasonics nye fladskærme, som vi også får til test her på FlatpanelsDK inden længe.

Bemærk, at de modeller der præsenteres på fredag kan være en smule anderledes end dem du så fra CES 2011 i Las Vegas, da CES 2011 er rettet mod det amerikanske marked.
Læs mere om 2011 modellerne som blev vist frem i Las Vegas her.
  • Panasonic VT30, GT30 & ST30 med 3D er officielle
  • DT30 er Panasonics første 3D LCD-TV

    Tilmeld dig vores Nyhedsbrev for at modtage en mail når artiklen er online. Du kan også tilmelde dig vores RSS feeds her

  • Tilmeld dig Flatpanels Nyhedsbrev

    Seneste nyheder, artikler og anmeldelser i indbakken.

    Flere nyheder

    HDR10+ Advanced får streaming-premiere før Dolby Vision 2

    14 Aug 2026 |

    Ny milliardaftale slipper 'The Walking Dead' fri på dansk Netflix

    14 Aug 2026 |

    Guide: Hvad er RGB LED og hvilke TV-skærme har det?

    13 Aug 2026 |

    Biografmarkedet på retræte i Europa

    12 Aug 2026 |

    Dit liv som tv-kunde de næste fem år

    11 Aug 2026 |

    Nyt billigere 2-lags OLED-panel med bedre farver udviklet af LG Display

    10 Aug 2026 |