Your browser is not Javascript enable or you have turn it off. We recommend you to activate for better security reasonSamsung C7705 plasma-TV nu i handlen - FlatpanelsDK

Samsung C7705 plasma-TV nu i handlen

25 Aug 2010 | Rasmus Larsen |

En af de mest interessante skærme fra Samsung i år er deres C7705 plasma-Tv serie. Modellen blev solgt i nogle få eksemplarer lige før fodbold VM 2010, men nu er modellen for alvor landet på markedet og ude i butikkerne. C7705 er også Samsungs første 3D plasma-Tv.

Samsung C7705 plasma-Tv

Samsungs C7705 plasma-serie er efterfølgeren til sidste års B855 model, som høstede meget ros for billedkvaliteten, men som dog kæmpede med brumme-problemer. Nu er Samsung C7705 så landet på markedet og klar i handlen. C7705 praler blandt andet med 3D panel, ekstremt tyndt design (lige så tyndt som Samsungs ”LED-TV”), DLNA, Internet og indbygget optagefunktionalitet.

Samsung C7705 plasma (3DTV)
Samsung C7705 plasma (3DTV)

Samsung C7705 kommer også med 2D-til-3D-konvertering samt den nye Premium Remote. Internet-delen giver adgang til en række tjenester såsom YouTube, og der er mulighed for at hente yderligere Apps for endnu mere indhold. Optagefunktionaliteten giver også brugeren mulighed for at opdage Tv og sætte direkte Tv-udsendelser på pause. Det fungerer ved at tilslutte en USB-harddisk eller en USB-nøgle.

Samsung C7705 plasma (3DTV)
Samsung C7705 plasma (3DTV)

Samsung C7705 var tilgængelig i ganske få eksemplarer op til fodbold VM 2010, men nu er modellen rigtigt landet på det danske marked og klar til levering. C7705 plasma-modellen findes i 50 og 63 tommer kaldet PS50C7705 og PS63C7705. Blandt andet følgende forhandlere lagerfører modellen og har priser på modellen. Det bemærkes, at modellen allerede nu er langt billigere end da sidste års B855 model blev lanceret:
  • Komplett
  • Wupti Se også frem til vores test af Samsung PS50C7705 som er undervejs og online i næste uge.
  • Tilmeld dig Flatpanels Nyhedsbrev

    Seneste nyheder, artikler og anmeldelser i indbakken.

    Flere nyheder

    Apples nye Spatial Audio-format overgår Dolby Atmos

    19 Jun 2025 |

    Philips 2025 OLED TV er landet i Danmark

    19 Jun 2025 |

    Samsung lancerer nye soundbarer inkl. ny topmodel

    19 Jun 2025 |

    Næste Xbox får AMD chip, vil ikke længere være låst til Xbox Store

    18 Jun 2025 |

    Netflix laver fast aftale med danske rettighedshavere

    18 Jun 2025 |